دومین شماره از ماهنامه ادبی داستان نامه با پرونده‌ای درباره کافکا و داستان‌های کافکایی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین شماره از ماهنامه ادبی مجازی «داستان‌نامه» با مدیرمسئولی محمدجواد جزینی و سردبیری مصطفی علیزاده از سوی مدرسه مجازی داستان‌نویسی ایران منتشر شد.

پرونده ویژه این شماره از این ماهنامه به موضوع کافکائیسک و داستان‌های کافکایی اختصاص یافته است که در آن چند مقاله با عناوین «جهان کافکایی و داستان موقعیت» به قلم مصطفی علیزاده، «نسبت کافکائیسک‌ها با کافکا» به قلم یگانه خوئی، «عازم بودگی» نوشته سوسن شرفی، «انسان در آیینه وجود گرایی» نوشته آریا یعقوب‌زاده و «رد پای ایدئولوژی چپ در داستان مسخ» نوشته فرهاد صبوری دیده می‌شود.

بخش داستان این شماره از این ماهنامه نیز با آثاری از محمدجواد جزینی، فرحناز علیزاده، علی کرمی، آزاده حسینی و مریم احد‌زاده و داستانکی از مریم جودت همراه شده است.


در بخش نقد داستان دومین شماره از داستان‌نامه زهرا هادی نگاهی به رمان «مستاجر» نوشته رولان توپر نویسنده لهستانی انداخته است و مجموعه داستان «بودای رستوران گردباد» نوشته حامد حبیبی نیز توسط رامبد خانلری نقد شده است. «انسان اجتماعی یا اجتماع انسانی» نیز عنوان یادداشتی است از علیرضا رحیمی که در این بخش داستان نامه دیده می‌شود.

بخش گزارش و گفتگوی این شماره از داستان‌نامه نیز در برگیرنده گفتگویی است با فیروز زنوزی جلالی که با موضوع مدیریت تبلیغ برای فروش کتاب انجام و منتشر شده است.

مروری بر ترجمه آثار داستانی کافکا به قلم محدثه شادمهر نیز عنوان مطلب دیگری در این شماره از این ماهنامه است.

دومین شماره از ماهنامه ادبی داستان‌نامه در نشانی www.dastannameh.com در دسترس است.