فرزند ایران

خبرترین - گروه فرهنگی و هنری جلال الدین کزاری نویسنده در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات باشگاه خبرنگکاران؛ در رابطه با ‌آثاری که به نمایشگاه کتاب امسال ارائه خواهد  داد گفت: کتاب فرزند ایران که درباره آن چندین بار با رسانه ها گفتگو کردم از چاپ درآمده و به نمایشگاه کتاب تهران خواهد رسید.
وی ادامه داد: این کتاب نخستین داستان بلند است و  درباره سرنوشت فردوسی نوشته شده است.
کزاری افزود: کتاب "فرزند ایران" چاپ اول و شامل 189 صفحه است و از سوی انتشارات معین به چاپ درآمده است.
وی از ارائه اثر دیگر به نمایشگاه خبر داد و افزود: کتاب دیگری که در اسفندماه به چاپ رسیده کتاب "آستان جانان" است و در آن پاره ای از غزلهای حافظ از سه دیدگاه واژه شناسی، زیباشناسی و باورشناسی تفسیر شده است.
وی اضافه کرد: این کتاب شامل 260 صفحه و از سوی انتشارات معین به چاپ رسیده است.
کزاری با اشاره به کتاب دیگرش ادامه داد: کتاب دیگری که در ماههای پایانی سال گذشته از چاپ درآمده، کتاب "چامه ها" از هوراست است.
وی افزود: در این کتاب سرورده های هوراست سخنور نامبر رومی که در چهار دفتر گردآمده است به پارسی برگردانده شده است.
این نویسنده کشورمان در زمینه این کتاب افزود: کتاب "چامه ها" در بیست فروردین در مجموعه شهر کتاب به نقد و بررسی درآمد و حدود 220 صفحه دارد.
وی با اشاره به حضور کتابهای دیگرش در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: کتاب "فرهنگ پارسی" در 600 صفحه و کتاب "شگرف شگفت" با مضمون جستارهایی درباره فرهنگ و ادب اسطوره های ایرانی نیز به نمایشگاه کتاب تهران راه خواهد یافت.
وی در پایان با اشاره به دو کتاب از دخترانش اظهار داشت: کتاب "چرا می‌نویسیم" از جرج ارول که توسط یکی دخترانم به نام آناهیت کزازی از انگلیسی به فارسی برگردانیده شده در آن دولت مدران و سیاستهای انگلیس و ویژگیهای جامعه انگلستان به طرزی موشکافانه مورد جستار نویسنده قرار میگیرد.
وی ادامه داد: کتاب "گرمابه های قاجاری" نیز از دختر دیگرم ماندن کزازی با تعداد 389 صفحه از سوی نشر نویسنده به نمایشگاه کتاب تهران خواهد رفت./ص منبع دریافت خبر:باشگاه خبرنگاران جوان

/ 0 نظر / 38 بازدید